هارای نیوز

خبری - تحلیلی

جهانی‌شدن؛ راهبردهای دوگانه همگون‌سازی هویت و تنوع فرهنگی

+0 به یه ن / بپسند
در کش و قوس فرآیند جهانی شدن:

جهانی‌شدن؛ راهبردهای دوگانه همگون‌سازی هویت و تنوع فرهنگی
فشرده شدن جهان و تشدید آگاهی جهانی (رابرتسون)؛ وابستگی متقابل اجتماعاتی که پیش از این در کره خاکی، دور افتاده و منزوی بودند (امانوئل ریشتر)؛ جابجایی عوامل تولید، منابع طبیعی، سرمایه، دانش فنی، نیروی کار و نیز کالاها و خدمات در سراسر جهان (لستر تارو)؛ همه اینها و چندین تعریف دیگر اشاره به مفهوم «جهانی شدن» دارد. با این وجود تعریف کامل و جامعی از پدیده جهانی شدن در میان اندیشمندان و صاحب نظران وجود ندارد اما در کل پدیده ای چند وجهی است که به بافت های گوناگون اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، فناوری و محیط زیست و ... نفوذ کرده و بازگشت از آن غیر ممکن به نظر می رسد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, هویت و تنوع فرهنگی, فرآیند جهانی شدن,

اولین آثار کمپین نه به خودروی بی کیفیت: حرکت به سمت تولید مشترک با خودروسازان خارجی / مافیا اجازه می دهد؟!

+0 به یه ن / بپسند
اولین آثار کمپین نه به خودروی بی کیفیت: حرکت به سمت تولید مشترک با خودروسازان خارجی / مافیا اجازه می دهد؟!

سبک کار نیز این گونه خواهد بود که به جای تولید خودروهای قدیمی ، آن هم به مدت دهها سال (مانند پراید در سایپا و پژو 405 در ایران خودرو) ، شرکت های معتبر خارجی با آورده مالی 50 درصدی، با ایران خودرو که 50درصد باقی مانده هزینه ها را تأمین می کند، خودروهای روز آن شرکت ها را تولید می کنند.  هارای نیوز - کمپین "نه به خودروی بی کیفیت" دارد کار خودش را می کند. خودروسازان داخلی که تا چندی قبل بر تولیدمحصولات بی کیفیت اصرار داشتند، اینک وعده های جدیدی می دهند، وعده هایی که اگر محقق شوند، خواست مردم ایران درباره دسترسی به خودروی با کیفیت، محقق خواهد شد.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : آثار کمپین تحریم, خودروی ایرانی, هارای نیوز,

انفجار در آنکارا، ۹۵کشته، در ترکیه چه خبر است؟

+0 به یه ن / بپسند
انفجار در آنکارا، ۹۵کشته، در ترکیه چه خبر است؟هارای نیوز - : ساعت 10 صبح روز 10 اکتبر ( 18 مهر) به‌وقت محلی دو انفجار به فاصله تنها 10 ثانیه از هم در میدان راه آهن آنکارا، پایتخت ترکیه، به وقوع پیوست. طی برآوردهای اولیه، این انفجارها نتیجه دو عملیات انتحاری جداگانه بودند که باعث مرگ حدود 95 نفر و زخمی شدن 126 نفر گردید. تا لحظه تحریر این سطور هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است اما آنچه از اظهارات احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه برمی‌آید این است که باید انگشت اتهام خود را به‌سوی "دولت اسلامی" و یا داعش دراز نماییم.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : انفجار در آنکارا, هارای نیوز,

کد خدا / سن آرواد، من کیشی / خان چوبان

+0 به یه ن / بپسند
کد خدا
 
یازار : keloğlan
  

ff

کندلیمیز«مشه رجب»نئچه گون فرانسایا گئتمیشدی.خبرگلدی کی«مشه رجب» فرانسه دن قاییدیب.خلق دسته دسته اونو گؤرمک ایچین گئتدیلر.

قونشوسو«مشه باب الله» مشه رجبی اؤپندن سونرادئدیزیارت قبول قارداش!دی گؤروم فرانسه دَه نه خبرلر»؟آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, کد خدا, خان چوبان,

سیروس ناصری: صداوسیما با پول مردم علیه آنان عمل می کند

+0 به یه ن / بپسند

سیروس ناصری:صدا و سیما با پول مردم علیه آنان عمل می کند/تاخیر کمیسیون برجام 3 میلیارد دلار ضرر داشته

هارای نیوز - بین الملل - دیپلماسی - سیروس ناصری دیپلمات سابق کشورمان شب گذشته در برنامه ثریا در مناظره با بیژن پیروز گفت: تاخیر کمیسیون برجام در مورد توافق تاکنون 3 میلیارد دلار به ایران ضربه زده است.

به گزارش هارای نیوز این عضو سابق تیم مذاکره کننده با اشاره به رویکرد مخالف صدا وسیما به برجام  گفت: صداوسیما با پول مردم علیه آنان عمل می کند و به نظرم باید اسم این برنامه ثریا را باید سنگلاخ یا مریخ بگذارید.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : صدای میلی ایران, هارای نیوز, صدا و سیمای ایران,

تعطیلی کارخانه ها و تولید در کشور

+0 به یه ن / بپسند
تعطیلی کارخانه ها و تولید در کشور

هارای نیوز اقتصادنیوز نوشت: در پی انتشار اخباری مبنی بر کاهش شدید تولید در شهرک‌های صنعتی و تعطیلی برخی واحدها، چند تن از نمایندگان مجلس، به بررسی دلایل وقوع این پدیده در واحدهای صنعتی کشور پرداختند و به دولت راه‌حل‌هایی را پیشنهاد کردند.


کاهش شدید تولید در برخی واحدهای صنعتی کشور، باعث بروز مشکلاتی در شهرستان‌ها و بیکاری تعداد قابل توجهی از شاغلان شده است.
آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : تعطیلی کارخانه ها, هارای نیوز,

اثر میوه های پاییزی در زیبایی پوست شما

+0 به یه ن / بپسند

اثر میوه های پاییزی در زیبایی پوست شما

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست در فصل پاییز به دلیل خشکی و سردی هوا از اهمیت زیادی برخوردار است.

در فصل زیبای پاییز میوه های خوشرنگ و خوشمزه به بازار می آیند که نه تنها از خوردن آنها لذت می بریم و از منافع آنها برای پوست و مو  نیز بهره مند می شویم.
انار، مناسب برای پوست شما در پاییز
انار ویتامین C فراوانی دارد. در نتیجه برای بهبود سیستم ایمنی بسیار مناسب است و اثرات ناشی از افزایش سن مانند چین و چروک‌ها بر روی پوست را کاهش می‌دهد.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, زیبایی پوست, میوه های پاییزی, سلامت,

روغن زیتون نخورید، روی پوست بگذارید!

+0 به یه ن / بپسند
روغن زیتون و اثر معجزه آسای زیبایی در پوست شما

تا به‌حال از فواید روغن زیتون بسیار شنیده‌اید، اینکه مصرف آن در غذاها چه فواید شگفت‌آوری دارد و... اما به احتمال قوی تا امروز کمتر از روغن زیتون به صورت موضعی استفاده کرده‌اید.


هارای نیوز - تا به‌حال از فواید روغن زیتون بسیار شنیده‌اید، اینکه مصرف آن در غذاها چه فواید شگفت‌آوری دارد و... اما به احتمال قوی تا امروز کمتر از روغن زیتون به صورت موضعی استفاده کرده‌اید. باید بدانید روغن زیتون دارای اثرات فوق‌العاده‌ای در زیبایی و سلامت پوست، مو، ناخن‌ها و... است.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : روغن زیتون و زیبایی,

ماهواره فیس بوک در راه است

+0 به یه ن / بپسند
ماهواره فیس بوک در راه است

هارای نیوز - قرار است در این طرح مناطق پرجمعیت آفریقا و جنوب صحرای بزرگ، تحت پوشش اینترنت ماهواره ای قرار بگیرند. این ماهواره می تواند برای 14 کشور آفریقایی اینترنت فراهم کند.


شرکت فیس بوک از آغاز طرحی برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای در تمام مناطق آفریقا خبر داد.

به گزارش هارای نیوز به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، فیس بوک قصد دارد ماهواره به فضا بفرستد تا به این وسیله تا سال 2016 برای همه مناطق کم توسعه و توسعه نیافته در آفریقا، اینترنت فراهم شود.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : ماهواره فیس بوک, هارای نیوز,

انتخاب حسین کاوه به عنوان جانشین موقت شهردار مرند/ نبود آزادی مطبوعات، مساوی با فساد نهادها

+0 به یه ن / بپسند
انتخاب حسین کاوه به عنوان جانشین موقت شهردار مرند از سوی شورا / نبود آزادی مطبوعات، مساوی است با فساد نهادها

نبود آزادی مطبوعات ، مساوی است با فساد نهادها و دستگاه های حکومتی و دولتی. انتخاب گزینشی خبرنگاران در جلسات دولتی و حذف خبرنگاران منتقد و نیز اعمال تبعیض و محدودیت برای فعالان رسانه ها، فساد را بیمه کرده است.

هارای نیوز در پی بازداشت شهردار مرند و تعدادی از همکاران ارشد وی و برخی از زمین خواران دانه درشت مرتبط با پرونده تخلفات ، جلسه ای که در محل شورای اسلامی شهر مرند و با حضور تمامی اعضای شورا برگزار گردید مهندس حسین کاوه به عنوان جانشین موقت شهردار مرند انتخاب شد.

فرماندار مرند در این نشست گفت : پس از پیگیری های لازم از مراجع ذیصلاح ، به این نتیجه رسیدیم که شورا می تواند در این شرایط جانشین با اختیارات امور مالی را انتخاب کند تا پرونده موجود تعیین تکلیف گردد و پس از آن نیز شورا مخیر است تا اقدامات لازم را در خصوص انتخاب و یا ابقای شهردار انجام دهد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : مساوی با فساد نهادها, نبود آزادی مطبوعات,

رئیس شورای شهر: هیچ بحثی در مورد ابقای شهردار نداشتیم/ هدف تداوم ارائه خدمات به شهروندان است

+0 به یه ن / بپسند

تکذیب ابقای شهردار مرند توسط رئیس شورا / انتخاب کاوه به عنوان جانشین شهردار

 رئیس شورای اسلامی شهر مرند گفت: جلسه ای که شنبه مورخه ۱۲ مهر با حضور نماینده محترم مردم در مجلس و فرماندار محترم  با حضور اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه ( گزینشی ) برگزار گردید صرفا جهت بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکار در خصوص انتخاب جانشین موقت و یا سرپرستی بود.

محمد هراسی اظهار کرد: در این جلسه ما اعلام کردیم برای اینکه کارهای خدمات رسانی به شهروندان دچار اختلال نشود شورای اسلامی شهر در این زمینه با بررسی تمامی جوانب اقدام می کند که در نهایت تصمیم بر این شد که آقای کاوه به عنوان جانشین موقت شهردار معرفی شود. چرا که شهردار مرند به هنگام عزیمت به تبریز در آخرین روز در نامه ای ایشان را به عنوان جانشین معرفی نموده است.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : رئییس شورای شهر مرند, محمد هراسی,

نسخه ترکیه برای نجات دریاچه ارومیه / انقال آب از دریاچه وان به ارومیه

+0 به یه ن / بپسند

نسخه ترکیه برای نجات دریاچه ارومیه / انتقال آب از دریاچه وان به ارومیه

هارای نیوز - نزدیک دو دهه است دومین دریاچه شور دنیا وضعیت بحرانی سپری می‌کند و تاکنون طرح‌های احیا نتوانسته وضعیت آن را تغییر دهد و مسئولان را به تجویز نسخه انتقال آب از کشورهای همسایه وادار کرده است.
به گزارش هارای نیوز، وقتی موضوع انتقال آب دریاچه وان به دریاچه ارومیه طرح شده، مسئولان آن را یک طرح در دست بررسی می‌دانند اما با انتشار خبر درخواست ایران از ترکیه برای انتقال آب دریاچه وان از سوی رسانه‌های کشور ترکیه موضوع کمی جدی‌تر به نظر می‌رسد.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : نجات دریاچه ارومیه, نسخه ترکیه, هارای نیوز,

ترکان در نشست هیئت اقتصادی فرانسه مطرح کرد: مناطق آزاد ، ظرفیت بزرگ سرمایه گذاری خارجی

+0 به یه ن / بپسند

ترکان در نشست هیئت اقتصادی فرانسه مطرح کرد:

مناطق آزاد ، ظرفیت بزرگ سرمایه گذاری خارجی/ همکاری با شرکت های خارجی براساس منافع متقابل

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تشریح ظرفیت های اقتصادی ایران گفت : مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران مزیت های سرمایه گذاری متعددی برای شرکت های خارجی دارد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : ترکان دبیر مناطق, هارای نیوز,

موسیقی آشیقی در غم فرو رفت: درگذشت استاد چیره دست موسیقی آشیقی ایران‎

+0 به یه ن / بپسند
موسیقی آشیقی در غم فرو رفت:

درگذشت استاد چیره دست موسیقی آشیقی ایران‎هارای نیوز - دورنانیوز :
آشیق 'رسول قربانی' از معروف ترین نوازندگان موسیقی فولکلور آذربایجان و ایران است که با عنوان 'دده' در بین آشیق ها شناخته می شود که دوشنبه شب در سن ۸۰ سالگی چشم از جهان فروبست.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, آشیقی ایران‎, درگذشت استاد موسیقی, آشیق ,

آزربایجان؛ باشین ساغ اولسون / درگذشت پدر جذامیان ایران

+0 به یه ن / بپسند
آزربایجان؛ باشین ساغ اولسون

درگذشت پدر جذامیان ایران


هارای نیوز - دورنانیوز: استاد دکتر محمدحسین مبین مشهور به پدر جذامیان ایران دیروز در سن 88 سالگی بر اثر کهولت سن، چشم از جهان فرو بست.


به گزارش هارای نیوز به نقل از دورنانیوز ، نویسنده شاعر و پزشک توانای معاصر آذربایجان، استاد دکتر محمد حسین مبین در سال ۱۳۰۶ شمسی در یکی از محلات قدیمی تبریز به نام چرنداب پا به عرصه هستی گذاشت. تحصیلات ابتدایی را در دبستان معرفت تبریز و کلاس شش و دوره دبیرستان را در دبستان و دبیرستان پهلوی آنروز در کرمان به پایان رساند. آنگاه بعد از شش سال اقامت در کرمان به تبریز مراجعت و با اخذ دیپلم طبیعی از دبستان فردوسی در سال ۱۳۲۸ وارد دانشکده پزشکی تبریز شد و در سال ۱۳۳۴ به دریافت دکترای پزشکی نایل آمد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, درگذشت پدر جذامیان, استاد دکتر مبین,