هارای نیوز

خبری - تحلیلی

معاون وزیر خارجه امریکا : توافق با ایران به نفع کشورهای منطقه است

+0 به یه ن / بپسند
معاون وزیر خارجه امریکا :
توافق با ایران به نفع کشورهای منطقه است

هارای نیوز : معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه با تاکید بر اینکه توافق نهایی هسته ای با ایران،یک توافقنامه بین المللی خواهد بود، گفت که هرگونه توافق با ایران به نفع کشورهای منطقه است.


به گزارش هارای نیوز به نقل از ایرنا، آن پترسون (Anne Woods Patterson) در مصاحبه ای با روزنامه الانبا‍ چاپ کویت افزود: امنیت کشورهای منطقه از اولویت های واشنگتن است و همپیمانی ما با کشورهای عرب خلیج فارس از نظر امنیتی و تجاری با امضای توافق هسته ای با ایران خدشه دار نخواهد شد.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : توافق هسته ای ایران, و غرب و آمریکا, معاون وزیر خارجه, آمریکا, خانم پترسون,

نان سفید بلای سلامتی مردم

+0 به یه ن / بپسند

نان سفید بلای سلامتی مردم/ نابودی یک میلیون تن خوشه های زرین

باور غلط مطلوب نبودن نان تیره که از آرد کامل گندم تهیه شده، سبب شده تا سفره ایرانیان با نان سفید کم کیفیت و بیماری زا پر شود. سبوس گندم افزون بر تامین فیبر مورد نیاز دستگاه گوارشی، املاح و ریزمغذی ها و همچنین خواص تغذیه ای بسیاری دارد.


هارای نیوز : سالانه به حدود11میلیون تن گندم در کشور نیاز است که اگر70درصد آن برای پخت نان باشد با احتساب حدود15درصد دورریز به دلیل حذف سبوس، بیش از یک میلیون تن از این محصول و میلیاردها ریال نابود می شود تا نان سفید کم کیفیت فقیر از ویتامین، ریزمغذی ها و املاح سر سفره ها قرار گیرد.
آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : آرد تیره به نانواها, ندارد, آرد سفید ارزش غذایی, نان قهوه ای تیره, بلای سلامتی, نان سفید بدون سبوس, هارای نیوز, توزیع شود, ارد سفید باور غلط, روش غلط مدیرانبهداشت,

کشته شدن معاون صدام / عاقبت دیکتارتوران ؛ مرگ توام با ذلت است

+0 به یه ن / بپسند

به بهانه کشته شدن معاون صدام
روایت هاشمی رفسنجانی از سفر عزت ابراهیم به تهران

عاقبت ظالمان و دیکتارتوران در طول تاریخ و عاصر مرگ توام با ذلت و خواری است

عزت ابراهیم در خاطرات هاشمی رفسنجانی

هارای نیوز : عزت ابراهیم ، جواب سوالات من را صریح داد. گفت بنا ندارند از کویت بیرون بروند؛ کویت را جزو خاک خود مى‌دانند. حتى پس از حل مسأله فلسطین - در فرض قبول آمریکا - فقط حاضرند درباره کویت به مذاکره بنشینند و قبل از آن، نه.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, عزت ابراهیم الدوری, مرد شماره 2 عراق, معاون صدام جانی, کشته شد, عاقبت ظالمان, مرگ ذلت آمیز,

هیاتی از ایران برای بررسی موضوع پناه جویان ایرانی به استرالیا می آید

+0 به یه ن / بپسند
وزیر امور خارجه استرالیا:
هیاتی از ایران برای بررسی موضوع پناه جویان ایرانی به استرالیا می آید

وزیر امور خارجه استرالیا: هیاتی از ایران برای بررسی موضوع پناهجویان ایرانی به استرالیا می آیند
هارای نیوز : اسکان این پناهجویان در کمپ و فشارهای سیاسی فعالان حقوق بشر در استرالیا ، دولت استرالیا را تحت فشار قرار داده با این حال دولت کانبرا می گوید تغییری در سیاست عدم پذیرش مهاجر نخواهد داد.

وزیر امور خارجه استرالیا در تشریح دستاوردهای سفرش به تهران گفت مقامات ایرانی را متقاعد کرده است به منظور بررسی موضوع پناهجویان ایرانی در استرالیا هیاتی را به این کشور بفرستند.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, وزیر امور خارجه, استرالیا و ایران, وضعیت پناه جویان,

امیر عباس سلطانپور ؛ بخشدار جدید بخش مرکزی هوراند

+0 به یه ن / بپسند
استفاده از نیروهای جوان در بدنه دولت تدبیر و امید

امیر عباس سلطانپور بعنوان بخشدار جدید بخش مرکزی هوراند معرفی می شود

سلطانپور

هارای نیوز : امیر عباس سلطانپور از فعالان اجتماعی و سیاسی مرند و قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در سال ۱۳۹۲ در استان آذربایجانشرقی به شمار می رفت.

به گزارش هارای نیوز ، مراسم معارفه بخشدار جدید هوراند اواخر این هفته در محل ساختمان فرمانداری برگزار می شود. در این مراسم  امیر عباس سلطانپور بعنوان بخشدار جدید بخش مرکزی هوراند معرفی خواهد شد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, بخشدار هوراند, امیر عباس سلطانپور,

سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی

+0 به یه ن / بپسند
مسئول امور پیگیری سفرهای استانی نهاد ریاست جمهوری خبر داد
سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی

هارای نیوز : مسئول امور پیگیری سفرهای استانی نهاد ریاست جمهوری از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور و هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی خبر داد.

خبرگزاری فارس: سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی

به گزارش هارای نیوز از تبریز، محمدرضا صالحی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: در طی سفر احتمالی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان دیدارهایی برگزار می‌شود که اولین آنها در شروع سفر و دیدار با عامه مردم خواهد بود که نصف روز زمان خواهد برد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, سفر روحانی, به آذربایجان شرقی,

غارت معادن و ثروت آذربایجان / ترانزیت مس سونگون و خاک چینی آذربایجان به مناطق دیگر

+0 به یه ن / بپسند

غارت معادن و ثروت آذربایجان / ترانزیت طلای آذربایجان ، مس سونگون و خاک چینی آذربایجان به مناطق دیگر / چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است


تا کی باید شاهد غارت اینهمه معادن و ثروت آذربایجان توسط دیگران باشیم و آنوقت بیکاری، فقر و فلاکت مردم آذربایجان را فرا بگیرد...؟!

هارای نیوز - سهند امیری :    شرکت مس سونگون بزرگترین نابود کننده طبیعت بکر و جنگلهای قره داغ است. چند سالی است که شرکت مس ایران طبیعت و جنگلهای قره داغ نابود را می کند تا مواد اولیه کارخانجات مس ایران را تامین نماید.ترانزیت روزانه دهها تریلی و صدها تن از معادن مس سونگون ورزقان ، معدن طلای آذربایجان ( معدن طلای زره شوران تکاب ، بزرگترین معدن طلای خاورمیانه ) و خاک چینی آذربایجان در مرند به مناطق خارج از استان این پیام را به مردم می رساند که عده ای با نقض همه جانبه حقوق اقتصادی مردم آذربایجان  دست به غارت و چپاول معادن آذربایجان و نابودی اقتصاد آن زده اند! اینها بر زمین و خاک این وطن ما چه خیانتهای بزرگی که نکرده اند!


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : بیکاری جوانان مرندی, هارای نیوز, غارت و چپاول معادن, خاک چینی مرند, مس سونگون, آذربایجان, نابودی معادن,

معدن‌کاری بزرگ‌ترین تهدید برای جنگل های قره داغ

+0 به یه ن / بپسند
معدن‌کاری بزرگ‌ترین تهدید برای جنگل های قره داغ

هارای نیوز
: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه بیش از 320 گونه جانوری و یک هزار گونه گیاهی در جنگل‌های قره داغ ( ارسباران)  وجود دارد، گفت: معدن‌کاری بزرگ‌ترین تهدید برای اکوسیستم ارسباران است.
به گزارش هارای نیوز ، حمید قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه معدن‌کاری بدون توجه به ارزیابی‌های زیست محیطی یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای اکوسیستم
قره داغ ( ارسباران)  است، اظهار داشت: با توجه به واقع شدن استان آذربایجان‌شرقی در ناحیه خشک و نیمه خشک جنگل‌های ارسباران و یا به بیان دیگر اکوسیستم ارسبارانی موهبت ویژه الهی برای این استان است.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : نابودی جنگل قره داغ, مس سونگون, جنگلهای قره داغ, آذربایجان شرقی, معدن دشمن جنگل, مدیر کل محیط زیست, هارای نیوز,

سال 94 ؛ سال اجرای طرح های بزرگ عمران شهری

+0 به یه ن / بپسند
شهردار مرند خبر داد:
سال 94 ؛ سال اجرای طرح های بزرگ عمران شهری

هارای نیوز : شهردار مرند ضمن تاکید بر بسیج امکانات شهرداری در راستای عمران و آبادانی، دهها وعده نیز در خصوص پروژه های عمرانی داد.

سید رضا هاشمی شهردار مرند با اعلام این مطلب از برپایی و تشکیل جلسات متعدد هماهنگی میان واحدها، سازمانهای تابعه شهرداری مرند به منظور بررسی و تبیین برنامه های اساسی پیش بینی شده در سال جاری ، منطبق بر بودجه مصوب خبر داد و گفت: در این جلسات علاوه بر ابلاغ سیاست های کلی اجرایی و برنامه های عمرانی شهرداری بر ضرورت اجرای سریع پروژه های نیمه تمام و تکمیل آنها ، تلاش برای توسعه خدمات محله ای در مناطق کم برخوردار ، توجه به امر توسعه فضای سبز ، تاکید بر حرکت با برنامه در اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر ، کاهش هزینه های جاری ، اهتمام جدی به جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی و برگزاری و مدیریت اصولی پروژه ها تاکید شد.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, شهردار مرند, سید رضا هاشمی, سال 94, سال اجرای پروژه های, عمرانی و شهری,

پشت پرده استقبال از اردوغان

+0 به یه ن / بپسند
پشت پرده استقبال از اردوغان/ مخالفت احساسی نمایندگان و سیاست عزتمندانه دولتهارای نیوز رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این روزها مهمان مقامات ایران است.

سید صادق روحانی:  سفر رئیس جمهوری ترکیه به ایران در شرایطی انجام شده است که در هفته های گذشته اظهارات او درباره ایران علامت سوال هایی را ایجاد کرده بود. اردوغان در مصاحبه ای که با فرانس 24 داشت، درباره نقش ایران در تحولات یمن گفت ایران جنگ نیابتی در یمن به راه انداخته است. مسئله اکنون به صورت تقابل بین شیعه و سنی درآمده است که ما اکنون انتظار آن را نداشتیم. ما خواستار آن هستیم که این وضع خیلی سریع تغییر کند و نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, خبر آنلاین, سید صادق روحانی, سفر رجب طیب اردوغان, به ایران, رئیس جمهوری ترکیه,

30 ویژگی انتقاد کردن / مناظره کردن

+0 به یه ن / بپسند
30 ویژگی انتقاد کردن / مناظره کردن

به میزانی که انتقادات کلی باشند از اعتبار آن‌ها کاسته می‌شود. مبنای کار علمی و انتقادی در پرداختن به جزئیات است.
سی ویژگی انتقاد کردن/ مناظره کردن


*دکتر محمود سریع القلم
 
 
1-  هدف از نقد و انتقاد، بهتر فهمیدن و دقیق فهمیدن یک موضوع است.

2-  هدف از نقد و انتقاد، نزدیک کردن یک فکر و نظریه به fact است.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, 30 ویژگی انتقاد کردن, دکتر محمودسریع القلم, انتقاد کردن و مناظره,

چرا لاوروف نشست لوزان را ترک کرد؟

+0 به یه ن / بپسند
گمانه زنی ها درباره نارضایتی روسیه از توافق نهایی هسته ای با ایران
 چرا لاوروف نشست لوزان را ترک کرد؟

چرا لاوروف نشست لوزان را ترک کرد؟

روسیه دوست دارد وضعیت به شکل کنونی باقی بماند و ایران و آمریکا همچنان بر سر موضوع هسته ای و دیگر مسایل منطقه ای درگیر باشند تا روسیه با استفاده از مشکلات امنیتی ناشی از اختلافات ایران و آمریکا برای واشنگتن ، آمریکا را وادار به امتیاز دهی به روسیه در حوزه های مربوط به امنیت ملی مسکو کند.

هارای نیوز : دولت روسیه تا کنون نشانه ای از نارضایتی این کشور از توافق هسته ای بین ایران و گروه 1+5 بروز نداده است و دیپلمات های روسی بارها و بارها تاکید کرده اند دولت مسکو از حل و فصل دیپلماتیک مساله هسته ای ایران حمایت می کند.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, لاوروف, نشست لوزان سوییس, برنامه هسته ای ایران, توافق هسته ای, ایران 5 1, امریکا و غرب,

چگونه از رئیس انتقاد کنید بدون این که اخراج شوید

+0 به یه ن / بپسند
چگونه از رئیس انتقاد کنید بدون این که اخراج شویدهارای نیوز : 
بسیاری از کارمندان انتقاداتی جدی به مدیران دارند اما ترجیح می دهند که حرف هایشان را مطرح نکنند.

به گزارش هارای نیوز به نقل از خبرآنلاین، اگر از مدیرتان دل چندان خوشی ندارید باید بدانید که در این حس تنها نیستند چرا که تاکنون در سطح جهان بیش از 8 میلیون نفر اپلیکیشن "رئیس را بزن" (Beat the Boss) را دانلود کرده اند تا از طریق آن حداقل بتوانند در جهان مجازی یک دل سیر رئیسشان را ادب کنند اما در جهان حقیقی باید راه های دیگری را برای ارتباط برقرار کردن با رئیس پیدا کنید به خصوص اگر قرار باشد از عملکرد او انتقاد کنید.


آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, انتقاد از رئیس خود,

حرکت زیست محیطی تاثیر گذار در مرند

+0 به یه ن / بپسند
حرکت زیست محیطی تاثیر گذار در مرند

محیط زیست را انجمن حیات سبز مرند طی یک حرکت زیست محیطی اقدام به فرهنگ سازی و آموزش چهره به چهره طبیعت گردان در روز طبیعت نمود.


 هرچند که روز سیزدهم فروردین یا روز طبیعت نماد علاقه و انس انسان به طبیعت می باشد و همه ساله در این روز، مردم بنا بر سنتی فرهنگی، از خانه ها بیرون می آیند و به دشت و صحرا و باغ می روند تا آخرین روز عید را در طبیعت، ودر کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه ها و جویبارها بگذرانند.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, انجمن حیات سبز مرند, روز طبیعت, آشتی با طبیعت, 13 نوروز,

احداث 11 مدرسه توسط بنیاد برکت در شهرستان مرند

+0 به یه ن / بپسند
فرزندان عرصه دیپلماسی از حق کشور و ملت ایران جانانه دفاع کردند/ احداث 11 مدرسه توسط بنیاد برکت در شهرستان مرند

توفقات ایران با ۵+۱ باعث ناراحتی و نگرانی رژیم غاصب اسرائیل شده و این ناراحتی آنها باعث شادی و پیروزی ماست و اگر آنها راضی و خوشحال بودند باید از وضعیت موجود نگران بودیم.


1

هارای نیوز : معاون استاندارآذربایجان شرقی در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال ۹۴ که در خانه معلم شهرستان مرند برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی گفت: رهبر معظم انقلاب چندین سال است که با نامگذاری سال مسیر حرکت را به مسئولان نشان می دهند و این نامگذاری نشان از توجه ایشان به دولت و ملت است.آردینی اوخو -ادامه مطلب را بخوایند

آچار سؤزلر : هارای نیوز, احداث مدرسه در مرند, بنیاد برکت, فرماندار مرند, تقی کرمی, سال دولت و ملت, همدلی و همزبانی,